falownik falownik falownik falownik

KATEGORIE

Automatyka przemysłowa


MAXTER Maciej Stefański


ul. Piławska 2, 82-300 Elbląg

Biuro, realizacja zamówień, faktury, płatności:
tel 531 73 31 35

Doradztwo techniczne, projekty, serwis:
tel. 531 73 31 31


biuro@maxter-automatyka.pl
maxter-automatyka.pl


Sterowanie układem odpylania w stolarni

Sterowanie instalacją odpylania

Zakład stolarski borykał się z problemem zapylenia pyłem drzewnym generowanym podczas korzystania z pił, frezarek, wiertarek, puca, okleiniarek oraz centrum CNC. Stolarnia posiadała instalację odpylania podzieloną na 3 sekcje składającą się z filtra oraz trzech wentylatorów odciągowych. Wentylatory załączane były ręcznie z jednego miejsca, a maszyny ustawione w różnych miejscach hali produkcyjnej. Praca ciągła wentylatorów filtra przez cały dzień nie miała sensu ekonomicznego, gdyż określone maszyny załączane były w zależności od potrzeb i pracowały cyklicznie przez krótkie okresy czasu. To z kolei powodowało, że pracownikowi często nie chciało się iść załączyć odpowiedniego wentylatora, gdy miał np. do ucięcia tylko kilka kawałków płyty. Zdarzało się też czasem, że załączony wentylator lub trzepak filtra pracował godzinami zupełnie niepotrzebnie, bo ktoś zapomniał go wyłączyć.

Powyższe problemy zostały rozwiązane przez nowy układ sterowania odciągu trocin automatycznie załączający i wyłączający odpowiedni wentylator, gdy dana maszyna została uruchomiona i wyłączona przez operatora. Ponad to, trzepak filtra uruchamiał się automatycznie o określonych zaprogramowanych porach, przed rozpoczęciem pracy zakładu, po zakończeniu dnia pracy oraz podczas przerw.

Możliwa jest również rozbudowa układu o sterowanie automatycznym otwieraniem i zamykaniem zasuw odciągów maszyn. Obecnie jednak zainstalowane były zasuwy ręczne.

O FIRMIE   REFERENCJE   OFERTA   SPRZEDAŻ PODZESPOŁÓW   WSPÓŁPRACA   KONTAKT

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

automatyka

Informujemy, że nie prowadzimy sprzedaży katalogowej ani internetowej. Nasze strony WWW oraz katalogi należy traktować jako informację o asortymencie, a nie jako ofertę handlowa.